3-Evde Sağlık Hizmetleri
20 Şubat 2020


Evde Sağlık Hizmetlerinin Amacı
     Bir toplumun kalkınması ve gelişmesinde sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli yapılmasının rolü büyüktür. Bu hizmetler insana verilen değerin göstergeleridir. Bu amaçla Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü "Evde Sağlık Hizmetleri* uygulamasını halkımızın hizmetine sunmuştur. 

     Kırıkkale Ağız ve Diş sağlığı Merkezimizin Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, 06.07.2011 tarih ve 98 sayılı Valilik Oluru İle kurulmuş olup halkımıza hizmet vermektedir. Birimimiz, evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ağız ve diş sağlığı hizmetlerini evinde ve aile ortamında sunmayı amaçlamaktadır.

Evde Sağlık Hizmeti Kimlere Verilir?
     Evde Sağlık Hizmetleri; ilk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, terminal dönem palyatif bakım hastalığı olan ve ileri derecede kas hastalığı olan bireylerden ağız ve diş sağlığı hizmetine ihtiyacı olan hastalara evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti verir.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Nasıl Çalışır? 
     Türkiye’nin her yerinden 444 38 33 numaralı hattı arayarak, Evde Sağlık Hizmetlerimizden Yararlanabilirsiniz. Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri içinde çalışır ve hizmetin sunulduğu alan sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu il veya ilçenin belediye mücavir alanı İle sınırlıdır. Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda yerinde değerlendirilir. Evde sağlık hizmeti almak için başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucu konusunda, bilgi verilir.

Görüş ve Önerilerinizi bizimle paylaşmak için tıklayınız.